Co słychać u konkurencji

Samsung pracuje nad nowym smartwatchem

Po wydaniu mnóstwa środków na koncepty urządzeń typu smartwach, które w większości niestety skończyły w śmieciach Samsung na chwilę odpuścił walkę o rynek „wearables”, czyli urządzeń, które nosimy na sobie.

Ale nowo odkryty patent Samsunga pokazuje, że Koreański Gigant prawdopodobnie powraca do gry. Patent opisuje działanie konstrukcji obrotowej wokół głównego interfejsu. Okrągły pierścień ma pozwalać m.in. na przełączenie się pomiędzy wyborem aplikacji bez konieczności trafiania w małą ikonkę na niewielkim panelu dotykowym urządzenia naręcznego.

Idea stworzenia obrotowego pierścienia w celu ułatwienia sterowania to tak naprawdę pomysł Apple tylko wykonany w inny sposób.

Samsung-Tizen-Round-Smartwatch-2-630x561

Jak twierdzą plotki nowe urządzenie ma nosić nazwę „Orbis”, a jego sprzedaż ma rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku, czyli wtedy kiedy dystrybucja Apple Watch już w pełni rozkwitnie, a sama firma z Californii będzie pewnie przygotowywać się do corocznej premiery nowego iPhone’a.

Jak pokazuje patent koreańczyków, Orbis może mieć okrągłą kopertę, co będzie znacząco odróżniać go od urządzenia Gigantów z Cupertino.

Podobnie jak Apple, Samsung tym urządzeniem chce postarać się o rynek urządzeń luksusowych i o uwagę zamożniejszych klientów.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/72333/samsungs-next-smartwatch-may-have-apple-watch-style-digital-dial-of-its-own/]

To Top