Informacje i nowości

Dodatkowe skróty które umożliwia nowy gładzik Force Touch

Na ostatniej konferencji firma Apple zaprezentowała nową serię komputera MacBook który jest wyposażony w 12′ wyświetlacz Retina. Samo urządzenie ma dodatkowo klawiaturę z nowym mechanizmem klawiszy, który został nazwany Butterfly. Kolejną z technicznych nowości wprowadzonych do laptopów Apple jest nowy gładzik Force Touch. Będzie on zastosowany w 13′ modelu MacBook’a Pro z wyświetlaczem Retina oraz nowym MacBooku. Sam gładzik zapewnia nam kilka dodatkowych skrótów, które nie wykonamy na zwykłym gładziku Multi-Touch dotychczas stosowanym w komputerach Apple. „Force Click” w nowym gładziku, wykonujemy na zasadzie mocniejszego naciśnięcia na gładziku, nie jest on jak to było dotychczas klikalny.

Użytkownik Don Esposito, na swoim kanale w serwisie Youtube pokazał nam 15 nowych skrótów, które wykonamy za pomocą nowego gładzika. Sprawdźcie sami na poniższym wideo:

[youtube id=f0wX9m2E0Ik]

Szczerze jestem bardzo mile zaskoczony dodatkowymi możliwościami jakie daje nam ten gładzik i nie mogę się doczekać momentu jak osobiście go przetestuję. Teraz to już pewnie mało kto będzie używał dodatkowej myszki w laptopach Apple.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/03/12/top-hidden-force-click-features-2015-macbook-video/]

 

To Top