Informacje i nowości

Boot Camp w nowym MacBooku Pro bez Windowsa 7

Od 2006 roku w komputerach marki Apple jest dostępne narzędzie o nazwie Boot Camp które umożliwia nam instalację Windowsa na komputerach Mac. Rozpoczęło się to w momencie zaimplementowania przez firmę Apple do komputerów procesorów firmy Intel które sprzętowo umożliwiły tą instalację.

Samo rozwiązanie umożliwia nam zainstalowanie systemu Windows 7 lub 8 na komputerze z systemem Mac OS X. Ten sposób jest trochę nie wygodny gdyż podczas uruchamiania musimy wybrać system na którym chcemy pracować. Lepszym rozwiązaniem tutaj jest oczywiście oprogramowanie Parallels, dzięki któremu możemy równocześnie pracować na obu systemach.

Screen-Shot-2015-03-21-at-11.16.33-AM-640x328 (1)

Co ciekawe jak możemy zauważyć na powyższej grafice nowy, MacBook Pro 13′ nie będzie już obsługiwał możliwości uruchomienia Windowsa 7 za pomocą tego narzędzia jedynym systemem będzie Windows 8 lub nowszy. Wkrótce premiera Windowsa 10 więc zobaczymy jak przyjmie się wśród użytkowników system który ma być połączeniem kafelkowego Windowsa 8 i interfejsu 7.

Czy ktoś z Was korzysta z rozwiązania jakim jest Boot Camp, czy może korzystacie z wcześniej wspomnianego świetnego programu Parallels?

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/316626/boot-camp-just-got-a-little-worse-for-the-2015-macbook-pro/]

To Top