Informacje i nowości

Córka próbowała otruć matkę, która zabrała jej iPhone’a

Agencja Reuters poinformowała w sobotę, że 12-to letnia dziewczynka została aresztowana i oskarżona o dwukrotną próbę otrucia swojej matki.

Młodociana mieszkanka Colorado miała próbować otruć swoją matkę wybielaczem, a wszystko dlatego, że mama zabrała jej iPhone’a.

Jak wspomnieliśmy były to dwie próby. Za pierwszym razem matka piła koktajl do śniadania, z którego unosił się  ostry zapach. Za drugim razem tą samą, dziwną woń kobieta poczuła popijając wodę. W obu przypadkach zapach był wywołany dodaniem wybielacza do napojów.

Policja poinformowała, że oba zdarzenia miały miejsce 2 i 6 marca, a z zeznań wynika, że jedynym motywem „córeczki” mogło być to, że mama za karę schowała jej iPhone’a.

Dziecko przebywa obecnie w zakładzie karnym dla młodocianych i ma postawione 2 zarzuty usiłowania morderstwa pierwszego stopnia. Więcej szczegółów sprawy policja z Boulder Country w Colorado nie ujawniła.

Być może nie dowiemy się nic więcej w tej sprawie i nie poznamy głębszych szczegółów, które mogły mieć znaczenie ale sam pomysł, że zabranie iPhone’a może doprowadzić dziecko do takich działań jest mocno przerażający.

Może to wina złego wychowania, a może niesamowitego wpływu jaki może wywrzeć iPhone na młode umysły. Tak czy tak jeśli już kupimy iPhone’a naszym małoletnim pociechom to może lepiej im go później nie zabierać.

[source name= cnet url= http://www.cnet.com/news/girl-allegedly-tries-to-poison-mom-twice-for-taking-away-iphone/]

To Top