Informacje i nowości

Brytyjscy politycy dostają za darmo iPady i nie każdy jest z tego zadowolony

Prawie 650 polityków zasiadających od 7 Maja w Brytyjskiej Izbie Gmin, ma otrzymać jako narzędzie pracy nowego iPada Air 2.

Nie każdy jest z tego zadowolony. Cień na pomysł pada z Urzędu Rady Ministrów, od Chi Onwurah, która mówi

Kupowanie najbardziej wpływowym ludziom w kraju urządzenia, na które większość wyborców nie może sobie pozwolić to nie jest najlepszy pomysł.

Demokrata John Thurso, który stoi po drugiej stronie barykady, tłumaczy dlaczego akurat iPad Air 2 ma być kupiony politykom za pieniądze podatników:

Nasze wymagania to kwestia bezpieczeństwa. Tablet musi zawierać modem LTE, dobrą baterię i być wspierany przyszłymi aktualizacjami. iPad Air 2 zawiera te wszystkie cechy i jest konkurencyjny cenowo z innymi, podobnymi tabletami.

iPady są wykorzystywane w Brytyjskim Parlamencie od 2012 roku, choć obecnie tylko 209 deputowanych jest w posiadaniu urządzenia.

Sprawa ta jest głośno komentowana w opinii publicznej ponieważ własnie z udziałem iPada miała miejsce ostatnio mała parlamentarna afera, kiedy to jeden z polityków został przyłapany jak grał w Candy Crush Saga na urządzeniu Apple w trakcie obrad, końcem 2014 roku.

Powyższa wpadka to nic w porównaniu z przyłapaniem, w 2011 roku, 67-letniego włoskiego polityka na przeglądaniu treści erotycznych. Simeone Di Cagno Abbrescia został nagrany jak przy użyciu iPada szukał prostytutki w trakcie posiedzenia. Tłumaczył się później, że to były wyskakujące okienka i reklamy. Tak, z pewnością…

Picture-4

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/316897/u-k-politicians-get-free-ipads-but-one-persons-not-happy-about-it/]

To Top