Sprzęt Apple i akcesoria

Apple Watch kupisz tylko po wcześniejszym zamówieniu

Im bliżej dystrybucji Apple Watch tym więcej szczegółów, odnośnie jego sprzedaży pojawia się w różnych źródłach. Według przecieku  dokumentacji Apple, dowiedzieliśmy się, że firma nie będzie, przynajmniej na razie, prowadzić sprzedaży „od ręki” Apple Watch.

Apple rozpocznie przedsprzedaż urządzenia naręcznego w internecie od 20 kwietnia, a pierwsze dostawy urządzenia mają się odbyć 24 tego samego miesiąca. W ciągu tych dwóch tygodni zainteresowani klienci mają możliwość przymierzenia urządzenia na spotkaniach w punktach sprzedaży detalicznej Apple.

Według dokumentów szkoleniowych, w których posiadanie wszedł serwis Macrumors, nie będzie możliwości wejścia do sklepu i zakupu urządzenia z półki, bez wcześniejszego zarezerwowania go. Klienci muszą złożyć zamówienie online, nazwane jako „Rezerwacja Produktu” i wtedy dopiero będą mogli odebrać konkretny model Apple Watch w Apple Store lub Watch Store.

Dokument szkoleniowy opisuje jak powinien się zachować sprzedawca w przypadku gdy klient będzie chciał kupić produkt natychmiast.

Jeśli klient chce kupić zegarek natychmiast, zaoferuj mu najpierw opcję przymierzenia go. Później pomóż klientowi złożyć zamówienie online poprzez Apple Store.

Wydaje się, że Apple nie chce utrzymywać dużych stanów magazynowych Apple Watch. Firma prawdopodobnie uruchomi sprzedaż  bez potrzeby wcześniejszego zamówienia ale to dopiero po przejściu pierwszej „fali” popytu na urządzenie.

[source name= macrumors url= http://www.macrumors.com/2015/03/29/apple-watch-reservation-only/]

To Top