Plotki

iMac 8k jeszcze w tym roku?

W zeszłym roku w październiku na konferencji firma Apple zaprezentowała nową serię 27 calowych stacjonarnych komputerów iMac z wyświetlaczem Retina 5K.

Jednym z dostawców wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy Retina do tych komputerów Apple jest koreańskie przedsiębiorstwo LG które wydało prasowe oświadczenie, że firma Apple złożyła zamówienie na wyświetlacze które jeszcze w tym roku ma zastosować w nowej serii komputerów stacjonarych „iMac 8K”.

12404-6241-_-l

 

Obecny iMac 5K posiada wyświetlacz który „zdolny jest rozświetlić jednocześnie 14,7 miliona pikseli” a jego rozdzielczość jest na prawdę rewelacyjna. Chociaż patrząc na jego sprzedaż jest on mało popularny wśród użytkowników. Po pierwsze zbyt wysoka cena (w Polsce zaczyna się od 10 999zł). Również sama kwestia rozdzielczości sprawia, że na chwilę obecną dużo programów jeszcze nie posiada dostosowanego interfejsu pod tak wysoką rozdzielczość przez co ich interfejs jest lekko zamazany (takie przypadki można zauważyć na wielu programach już na MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina).

Nowy iMac 8K może posiadać rozdzielczość 7 680 x 4320px co jest dwukrotnie większe od rozdzielczości 4K.

Nie wiem czy dobrą zagrywką firmy Apple będzie wprowadzenie komputerów z tak wysoką rozdzielczością. Lepiej byłoby wspierać i rozwijać obecnie już oferowany model 5K, gdyż tej rozdzielczości wyświetlacz i tak będzie przez długi czas jedną z najwyższych dostępnych rozdzielczości na rynku. Wiele osób skłania się do kwestii, że sama firma Apple jeżeli wprowadzi komputer iMac 8K, to tylko dlatego, aby jako pierwsza wprowadzić tak wysokiej rozdzielczości ekran do sprzedaży. Co o tym sądzicie?

[source name=appleinsider url=http://appleinsider.com/articles/15/04/06/apple-to-release-super-high-resolution-imac-8k-later-this-year-display-partner-lg-says]

To Top