Informacje i nowości

Już niedługo obsłużysz swojego Mac’a niczym Jedi

Apple stosuje nazwę „Force Touch” w wolnym tłumaczeniu „Dotyk Mocy” dla nowej technologi dotyku, której możliwości poznamy w nadchodzącym Apple Watch. Jeśli jesteś fanem science-fiction, z pewnością marzyłeś o władaniu właśnie „Mocą” by kontrolować świat. Teraz będziesz mieć możliwość kontroli Mac’a identycznie jak Obi Wan, gestem dłoni.

Firma Apple opublikowała patent na technologię, która opisuje gestykulację 3D. Pozwala to na dokładne ustalenie gdzie ręka użytkownika może się znajdować, a także to, co robi. Otwiera to możliwość tworzenia szczegółowych gestów do obsługi różnych działań, w połączeniu z interfejsem OSX.

Patent-640x416

System gestykulacji.

Patent opisuje sposób przetwarzania danych w oparciu o tworzenie sceny 3D zawierającej ludzką rękę. Technologia może następnie wyodrębnić potrzebne informacje i porównać pozy ręki do parametrów w bazie danych. System został opracowany przez inżynierów z izraelskiej firmy Primesense, która stworzyła sensor Kinect dla firmy Microsoft. Apple kupiło firmę za około 360 milionów dolarów dolarów pod koniec 2013 roku. Giganci nie ujawniają dokładnie tego, co zamierzają zrobić z technologią, ale fani liczą na coś zaskakującego. Apple czasami kupuje mniejsze firmy technologiczne lecz na ogół nie zajmują się zbytnio wykorzystaniem ich potencjału. Oby tym razem było inaczej. Chociaż to wszystko spekulacje, opisywana technologia na pewno ma możliwości zastosowania w Apple TV następnej generacji, która jest jednym z przypadków użycia opisanych w patencie, wraz z konsolą do gier i odtwarzaczem multimedialnym.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/318252/apples-new-gesture-tech-could-bring-star-wars-style-force-controls-to-mac/#BilpJvwDThRDsDYQ.99]

To Top