Aplikacje na iOS i OS X

daily – the list of things to do TODAY – prosta organizacja rzeczy do zrobienia

Dla osób mających dużo spraw na głowie mam świetną, co najważniejsze prostą w obsłudze aplikację z przejrzystym interfejsem do zarządzania rzeczami do zrobienia.

Daily – the list of things to do TODAY tak właśnie brzmi pełna nazwa tej aplikacji, która jest autorstwa polskich deweloperów. Sama aplikacja jest uniwersalna tj. dostępna zarówno na iPhone’a jak i iPada i świetnie działa między nimi synchronizacja za pomocą konta iCloud.

Po pierwszym uruchomieniu programu każdy użytkownik przechodzi krok po kroku poradnik z obsługi programu, chociaż jego obsługa i sam interfejs jest na prawdę prosty.

Wracając do samej aplikacji jej interfejs jest bardzo prosty w zasadzie dzieli się na dwie części. W pierwszej dodajemy zadania do wykonania na dziś, a w drugiej te które chcemy wykonać w bliżej określonym czasie. Samo dodanie czynności do wykonania ogranicza się po prostu na przeciągnięcia palcem w dół na liście i wpisaniu nazwy czynności do wykonania. Oczywiście sami możemy swobodnie przenieść zadania pomiędzy listami np. z listy „na dziś” do „nie na dziś”. Jeżeli chcemy zadanie oznaczyć jako wykonane wystarczy przesunąć na nim od lewej do prawej strony palcem i wtedy na naszej liście widzimy je jako przekreślone. Natomiast jak chcemy usunąć robimy podobny zabieg tylko od prawej strony i zadanie znika całkowicie z naszej listy.

W grupie zadań „nie na dziś” dodając jakiekolwiek możemy ustawić je jako cykliczne, które np. będzie powtarzać się codziennie, co tydzień, miesiąc itd. oczywiście to nie jest wymagane. Z zabezpieczeń danych które będą w programie mamy możliwość włączenia 4-cyfrowego kodu PIN, który ustalamy podczas pierwszego uruchomienia programu. Brakuje mi jedynie blokady za pomocą czytnika linii papilarnych Touch ID, chociaż prawdopodobnie sami deweloperzy już nad tym pracują.

Aplikacja kosztuje 0,99 euro, lecz jest na pewno warta tej ceny. Gorąco polecam zwłaszcza osobom które tak jak ja cenią piękny, prosty interfejs i prostą obsługę aplikacji.

[appstore id=976345880]

To Top