Plotki

Wzmacniane aluminium 7000 w konstrukcji iPhone’a 6s

Wzmacniane aluminium 7000

Aluminium 7000, nowy wymiar wytrzymałości.

Do premiery nowego iPhone 6S zostało jeszcze trochę czasu, ale na temat nowego modelu pojawia się coraz więcej plotek. Być może gdy poznamy Apple Watch, Apple skupi się intensywniej na pracy nad nowym modelem, a dzięki temu my poznamy więcej szczegółów.

aluminium-7000

Surowy materiał przed obróbką.

Według chińskich mediów Jony Ive planuje zastosować to samo wzmacniane aluminium 7000, używane w Apple Watch Sport. Jeśli firma rzeczywiście zdecyduje się na tego typu konstrukcję z pewnością poprawi to wytrzymałość, a przedewszystkim wyeliminuje problem rzekomo wyginającego się iPhone’a 6 Plus. Daily News jest przekonane, że Apple skorzysta z  wyższego jakościowo aluminium serii 7000, jeśli tylko znajdzie sposób na tańszą i łatwiejszą obróbkę metalu w procesie masowej produkcji. Mogłoby to doprowadzić do zwiększenia wytrzymałości produktów o 60%. Dzięki temu o wyginaniu w żaden sposób nie było by mowy. Aluminium serii 7000 jest wykorzystywane w konstrukcji ram rowerów i innych ekstremalnych konstrukcji. Tylko Apple zdecydowało się na zastosowanie nowego stopu w swoim naręcznym gadżecie. Jak widzimy na kartach historii, Apple od zawsze wykorzystuje swoje sprawdzone funkcje tak jak ekran dotykowy w iPhone i iPad, Touch_ID czy ForceTouch w nowych Macbookach. Ma to więc absolutny sens, że Apple Watch jest źródłem innowacyjnych inspiracji dla przyszłych produktów.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/319381/apple-watchs-hardened-aluminum-in-iphone-6s-could-lay-bendgate-to-rest/#u3HfoACkS1yTTZfg.99]
To Top