Poradniki i tutoriale

10 porad oraz trików Findera dla użytkownika OSX cz.1

10 porad oraz trików Findera dla użytkownika OSX

Finder w OSX Yosemite to część systemu operacyjnego, która zarządza plikami. Można by pomyśleć, że wiesz, wszystko o samym programie, a okazuje się jednak, iż jest to złożona i wspaniała aplikacja gdy opanujemy pewne sztuki. Oto cykl dziesięciu porad i trików, które pomogą Ci w pełni wykorzystać potencjał aplikacji.

Podgląd pliku w Finderze.

Szybki podgląd pliku bez konieczności otwierania aplikacji, można wykonać przez zwykłe naciśnięcie spacji. Gdy masz kilka plików wyświetlisz plik lub pokaz slajdów w trybie pełnoekranowym. Wciskając alt(opcja)-spacja. Będziesz w stanie przewijać je wszystkie za pomocą klawiszy strzałek. Uderz w Esc, aby wrócić do wyszukiwarki.

finder_podgląd

Co ma być dla Ciebie widoczne?

[half]Finder_Preferencje_4[/half] [half_last]Twój folder domowy „Ulubione” zawiera wszystkie Twoje prywatne rzeczy, w tym dokumenty, zdjęcia i muzykę. To sprawia, że czasem chcesz uporządkować rzeczy, z których naprawdę często korzystasz. Aby wybrać co ma być dla Ciebie widoczne wybierz Preferencje z menu Findera Następnie kliknij pole pasek boczny i wybierz opcje, które są dla Ciebie najbardziej optymalne. Oczywiście pełny wybór pozwala na dostosowywanie wyświetlania tagów, urządzeń udostępniających i reszty przydatnych funkcji. Pełna personalizacja.[/half_last]

 

 

 

 

 

Pokaż ścieżki i paski stanu w Finder

Te dwa paski które widzisz u dołu dowolnego okna Finder, dają ważne informacje na temat komputera Mac. Na pasku stanu pokaże Ci jak wiele jest elementów, które masz w określonym folderze i ile wolnego miejsca masz na dysku. Na pasku ścieżki zlokalizujesz miejsce, w którym obecnie pracujesz. Oba są przydatne, i oba mogą być włączone w menu Widok. Po prostu wybierz opcję Pokaż pasek ścieżki dostępu i Pokaż pasek statusu.

Finder_Pasekstatusu

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/319619/10-essential-finder-tips-for-mac/]

To Top