Informacje i nowości

NailO – gładzik, którego możesz nosić… na palcu

Naukowcy z MIT (Massachusetts Institute of Technology) przekroczyli kolejną granicę urządzeń typu wearable – czyli gadżetów technologicznych, które nosimy na sobie. Do grupy tych urządzeń zalicza się między innymi nowy produkt Apple, o którym ostatnio najgłośniej i oczywiście wiadomo, że mowa tu o Apple Watch.

NailO to miniaturowy gładzik wielkości paznokcia i to właśnie na paznokciu go nosimy. Gadżet bezprzewodowo łączy się ze smartfonem lub tabletem i pozwala nam sterować wieloma jego funkcjami podczas gdy nie możemy sobie pozwolić na to żeby chwycić urządzenie do ręki – bo na przykład lepimy pierogi.

Wyobraź sobie, że odbierasz połączenie tylko przesuwając palcem po sąsiednim paznokciu. To wydaje się bardzo przydane kiedy akurat gotujesz czy pracujesz w ogródku. Ciężko ocenić czy równie wygodne jest noszenie gładzika na palcu. Wydaje mi się, że ciężko byłoby mi się przyzwyczaić ale kobietom powinno być łatwiej – to przecież coś jak tips 🙂

Możesz przewijać stronę internetową z przepisem w trakcie robienia sałatki.

Możesz przewijać stronę internetową z przepisem w trakcie robienia sałatki.

NailO jest na razie prototypem, a zespół, który go zbudował zaprezentuje urządzenie na najbliższej konferencji w Seulu, poświęconej interakcji komputera z człowiekiem.
Jeśli uda się rozpocząć komercyjną dystrybucję to gadżet będzie miał możliwość łatwego wypinania cieniutkiej, zewnętrznej powłoki – mają być dostępne różne wzory i kolory, tak aby można było dobrać „iPaznokcia” to swojej garderoby.
Dzięki wymiennym membranom NailO dopasuje się do twojego stylu.

Dzięki wymiennym membranom NailO dopasuje się do twojego stylu.

NailO z pewnością pomoże amatorom obgryzania paznokci – nie obgryzą przynajmniej jednego. Hmm…ciekawe czy będzie obsługiwał gesty multi-touch? 🙂

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/319569/mits-new-wearable-trackpad-is-all-thumbs/]

To Top