Aplikacje na iOS i OS X

Apple aktualizuje pakiet iWork, Keynote otrzymuje wsparcie zegarka Apple Watch

Firma Apple od dłuższego czasu prężnie rozwija swój pakiet iWork, czyli zestaw narzędzi do pracy biurowej w którego skład wchodzą trzy programy: Pages, Numbers, Keynote.

Pages jest alternatywą znanego wszystkim programu Microsoft Word i dla wielu osób dodam, że bezproblemowo obsługuje pliki Worda. Oczywiście czasem może dojść do lekkiego konfliktu np. nie obsługiwanych czcionek, lub rozjeżdżających się tabeli, ale otworzymy w nim każdy plik Worda i nawet tworząc dokument wyeksportujemy go do formatu .doc.

[itunes id=361309726]

Numbers tak jak w przypadku Pages posiada swoją alternatywę w pakiecie Microsoft Office jest to Excel. Dzięki Numbers również możemy obsłużyć arkusze kalkulacyjne z programu Microsoft Excel, a utworzony plik wyeksportujemy do formatu .xls.

[appstore id=361304891]

W przypadku zmian wprowadzonych w najnowszych wersjach programów Pages i Numbers naprawiono kilka drobnych błędów oraz poprawiono stabilność aplikacji.

Keynote jest alternatywa Power Pointa, czyli narzędzia do tworzenia prezentacji multimedialnych. Dotychczas mogliśmy utworzoną prezentacją sterować z poziomu iPhone’a. Nowa wersja dodaje nam możliwość kontroli prezentacji za pomocą zegarka Apple Watch którego szczęśliwi, pierwsi posiadacze otrzymają już za kilka dni.

[appstore id=361285480]

Oczywiście warto tutaj również dodać, że wszystkie programy z pakietu iWork są dostępne dla komputerów z systemem operacyjnym Mac OS X, a każdy użytkownik nowego komputera Apple ma do nich dostęp całkowicie za darmo. Dodatkowo dzięki możliwości chmury iCloud może rozpocząć pracę nad plikiem na komputerze a skończyć z poziomu iPhone’a.

Czy ktoś z Was zamienił Office’a Microsoftu pakietem  iWork od Apple? Pochwalcie się w komentarzach 🙂

To Top