Co słychać u konkurencji

Aplikacje iOS dla Windows. Multiplatformowy Microsoft

Aplikacje iOS dla Windows

Programuj iPhone’a z systemem Windows 10

Microsoft ogłosił dziś podczas konferencji software’owej, iż wyda narzędzie dla programistów pozwalające na tworzenie aplikacji iOS bezpośrednio na Windows 10.

Od teraz deweloperzy nie będą uwiązani koniecznością posiadania komputera Mac w celu napisania aplikacji na iOS, to z jednej strony wielki plus. Programiści będą mogli wykorzystać ich istniejący kod Objective-C lub Swift i przekonwertować go do pracy z nadchodzącym systemem operacyjnym Microsoftu. Przynajmniej tak to widzią giganci z Redmond, choć eksperci Apple uważają, że cały proces konwersji jest skomplikowany i może to w większości przypadków powodować wysypywanie masy błędów i niezgodności. W założeniu nowe narzędzie do konwersji pomoże deweloperom wymianę kodu aplikacji na iOS i dopasowanie go pod system Windows. Ponieważ Windows 10 będzie systemem operacyjnym nie tylko dla przyszłych komputerów stacjonarnych, ale również wielu telefonów komórkowych, to nowe możliwości pomogą Microsoftowi szybko budować biblioteki aplikacji Windows Phone.

Pracownicy Microsoft’u, prezentujący możliwości swojego pakietu programistycznego.

Apple nie widzi przyszłości w połączeniu systemów. Absolutnie nie wspominając o nowym języku programowania Swift, który jest dedykowany dla urządzeń mobilnych. Apple nigdy nie było i nie będzie wieloplatformowe, dzięki temu systemy OSX i iOS szczycą się stabilnością i bezawaryjnością na każdym etapie pracy. Jak nie trudno zauważyć przeznaczenie każdego z nich ma inne funkcje w zupełności się od siebie różniące.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/04/29/windows-10-ios-apps/]

To Top