Informacje i nowości

Wnętrze układu S1. 512 RAM’u potwierdzone

Apple S1. Perfekcja nanotechnologii

Apple Watch ma swój unikalny czip S1, który służy jako mózg urządzenia. Jest to zasadniczo zapakowany cały komputer na jednym Ultra-kompaktowym układzie, który z kolei jest hermetyzowany w żywicy, aby chronić jego elementy. 

iFixit prześwietlił układ S1 promieniami Rentgena, ale teraz firma ABI ma większe pole do popisu, zrekonstruowali osłonę hermetyczną, a chip s1 odsłonił nam swoje tajemnice. Dzięki temu możemy zidentyfikować liczbę jego elementów. Na zdjęciu widzimy centrum układu zdominowane przez główny procesor numer APL 0778, pamięć ram 512 MB, 8 gigabajtową pamięć flash, kontroler modemu, układ Wi-Fi, akcelerometr i żyroskop stworzony przez STMicroelectronics zamiast przewidywanego producenta InvenSense, kontroler dotykowy oraz  układ ładowania indukcyjnego.

Sądząc po złożoności obwodów drukowanych (PCB) i numerach części, można by pomyśleć,że zegarek Apple jest pełnoprawnym urządzeniem do obsługi sieci komórkowych, ale w rzeczywistości połączenia są ograniczone do Wi-Fi, Bluetooth i NFC.

[half]wnętrze układu s1[/half] [half_last]wnętrze układu s1[/half_last]

W zeszłym tygodniu, eksperci Chipworks przyglądnęli się 6-osiowemu żyroskopowi, który po raz pierwszy spełnia swoje zadanie będąc jedną częścią.

Po raz pierwszy widzimy, wielopłaszczyznowy czujnik w produkcie Apple, który nie wymaga zewnętrznych akcelerometrów. W iPhone 6 i 6 + rozwiązanie przyniosły dwa układy Bosch pracujące w systemie trójosiowym. Apple Watch, wreszcie przyniósł rozwiązanie dla wszystkich szcześciu osi w jednej części.

 Możemy spodziewać się więcej szczegółów na temat S1 już niedługo. Szczególnie ciekawy może okazać się główny procesor. Czekamy na opinie ekspertów.

[source name=Macrummors url=http://www.macrumors.com/2015/04/30/apple-watch-s1-512mb-ram/]

To Top