Informacje i nowości

Czy Apple Watch to miniaturowa replika pierwszego iPhone’a?

apple watch jak iphone

Kiedy umieścimy Apple Watch obok oryginalnego iPhone’a 2G z 2007 roku to nie sposób nie zauważyć pewnych podobieństw stylistycznych pomiędzy tymi dwoma urządzeniami.

Nawet grubość Apple Watch czyli ok 11 mm, to podobny wymiar do tego jaki miał pierwszy iPhone. Popatrzcie na te zaokrąglone krawędzie i kolorystykę – wypisz wymaluj tatuś z synkiem.

Jasne, że nie jest powiedziane, że Jony Ive wzorował się na iPhonie zaprezentowanym przez Jobsa w 2007 ale szef działu projektowego Apple dając nam Watch’a – dał nam piękny kawałek wzornictwa przemysłowego i przyłożył się do sukcesu urządzenia naręcznego prawdopodobnie bardziej niż ktokolwiek inny.

apple watch jak iphone

Wiem, że to dopiero kilka tygodni po premierze ale ekscytująca jest sama myśl o kolejnych generacjach zegarka Apple – szczególnie kiedy przypomnimy sobie ewolucję iPhone’ów.

Jak będzie wyglądał Apple Watch w 2023 roku? Czy będziemy świadkami corocznej premiery nowej odsłony gadżetu tak jak ma to miejsce w przypadku smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka? Jeszcze nie raz będziemy się zachwycać i zawodzić…byle by tylko tego pierwszego było więcej i żeby Giganci z Cupertino nie wzięli się za produkcję „rewolucyjnych” odkurzaczy.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/321614/apple-watch-is-a-miniature-replica-of-the-original-iphone/]

 

 

To Top