Aplikacje na iOS i OS X

Moda na Snapchat

Snapchat to od jakiegoś czasu popularna aplikacja nie tylko wśród nastolatków ale także ciesząca się coraz większym uznaniem wśród gwiazd.

Na komunikatorze można znaleźć wielu celebrytów, którzy dzielą się ze swoimi fanami zdjęciami oraz filmikami video.selfie

Co to jest Snapchat?

Snapchat to aplikacja oparta o komunikator, na którym można wysyłać do znajomych zdjęcia oraz krótkie nagrania video, tworzyć Historie oparte na połączonych zdjęciach lub nagraniach z danego dnia. W nowszych odsłonach aplikacji, można wysyłać również wiadomości tekstowe.

snapchat

Charakterystyczną cechą komunikatora jest to, że nie można wysyłać zdjęć ani filmów zapisanych wcześniej. Ma być to potwierdzenie aktualności udostępnionych fotografii dla użytkowników. Na tym polega całe założenie komunikatora. Dzielimy się chwilami które są dla nas ważne lub mogą być ciekawe dla naszych obserwatorów a materiały które są wysyłane do użytkowników mają być “świeże”.

[youtube id=pZeDPfHiBC8]

Wysyłając snapa, czyli inaczej wiadomość w postaci zdjęcia lub filmiku możemy ustalić długość wyświetlania tego materiału przez osobę odbierającą, np. 5 sekund. Po tym czasie wiadomość ulega autodestrukcji. W przypadku pojedynczego zdjęcia lub filmu maksymalna długość wyświetlania może wynosić 10 sekund. Wiadomości możemy wysyłać do wszystkich lub tylko do wybranych znajomych. Aby odbiorca mógł odczytać snapa musi przytrzymać ikonkę z powiadomieniem o jej dostarczeniu bez odrywania od niej palca – w innym przypadku powróci do swojej skrzynki odbiorczej. Nadawca wiadomości widzi kiedy odbiorca ją odczytał. Kolejną opcją aplikacji są Historie. Każde wysłane zdjęcie lub film możemy dodać do Historii, która będzie widoczna przez 24 godziny dla wszystkich obserwującyh nas osób. Jest to inaczej zbiór wszystkich naszych zdjęć i filmów z całego dnia.

[youtube id=nJx6R5zbIfk]

Co nowego?

W nowej wersji popularnej aplikacji odnajdziemy przybliżanie podczas nagrywania wideo oraz udostępnianie snapów z sekcji Discover.

  • Naciśnij i przytrzymaj snapa w sekcji Discover aby podzielić się nim ze znajomymi.
  • Przybliżaj obraz podczas nagrywania filmów. Przeciągnij palcem podczas nagrywania aby przybliżyć.

[youtube id=T1DZUjw67eY]

Aplikację można pobrać za darmo z sklepu App Store.

[appstore id=447188370]

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/48947/snapchat-update-brings-ability-to-zoom-in-on-videos-share-snaps-from-discover]

To Top