Informacje i nowości

Trzy stare wizytówki Steve’a Jobsa sprzedane za 10 000$

wizytówka-steve'a-jobsa

Trzy stare wizytówki Steve’a Jobsa – każda reprezentująca inną fazę jego kariery – zostały sprzedane na aukcji za kwotę 10 050 dolarów. To prawdopodobnie najdroższe karty biznesowe w historii.

Sprzedane wizytówki legendarnego CEO Apple były aktualne w latach 1984 – 1990, Jobs zajmował wtedy stanowisko Prezesa firmy NeXT, Prezesa Zarządu Apple i Prezesa Zarządu Pixar.

Pewnie nie jeden fan(atyk) marzy o tym by mieć taki skarb w swojej kolekcji ale kto właściwie kupił wizytówki Steve’a Jobsa za taką kwotę?

Karty wizytowe zostały wystawione na sprzedaż, aby zebrać pieniądze dla szkoły Marin w San Rafael w Kalifornii. Cena wywoławcza wynosiła 600 dolarów ale szybko wzrosła do kwoty cztero, a później nawet pięcio-cyfrowej.

Aukcję wygrał przedsiębiorca Tim Knowles- dyrektor generalny portalu startup’owego Stacks.co. Szczęśliwy nabywca powiedział później w wywiadzie dla TheNextWeb:

Gdyby nie Steve, nie robilibyśmy tego co robimy teraz, a co kochamy.

 

Stacks.co zamierza zrezygnować ze stosowania w firmie fizycznych wizytówek, zamierzając zrobić krok do przodu i zamienić je na formę cyfrową. Biorąc pod uwagę zasługi Steve’a Jobsa w branży technologicznej, jego wizytówki mają być w Stacks.co symbolem innowacyjności i przypomnieniem o konieczności ciągłego rozwoju.

Tutaj wizytówki, o których mowa:

wizytówka-steve'a-jobsa

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/322319/steve-jobs-business-cards-sell-for-10k/]

To Top