Informacje i nowości

SpaceX. Ultraszybka i ultralekka rakieta kosmiczna

SpaceX

SpaceX i podróże załogowe w kosmos

Ponieważ lubimy technologie, dzisiaj temat technologiczny ale nieco odległy. Niedawno spółka prywatna SpaceX przeprowadziła udane uruchomienie systemu wyprowadzania obiektów na orbitę w sposób szybki i ekonomiczny. Zbliża się konieczność załogowych lotów kosmicznych, więc inicjatywa firmy wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Firma SpaceX ma już na koncie siedem udanych misji transportowych do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i ma nadzieję na wyprowadzenie astronautów w kosmos w 2017 roku. 06 maja został przeprowadzony testowy lot. Rakiecie zajęło to mniej niż dwie minuty. Osiem silników prowadziło bezzałogową kapsułę wprost w przestworza. Każdy silnik ma 15.000 funtów siły ciągu i znajdują się na obu stronach pojazdu. SpaceX wydał film z lotu na YouTube z testem awaryjnego systemu lądowania dla misji załogowych.

[youtube id=JFUk44Bs7Dc]

Elon Musk założył firmę w 2002 roku i rozwinął ją na tyle by stać się potentatem w prywatnych misjach kosmicznych. SpaceX ma 1,6 miliardowy kontrakt z NASA na co najmniej 12 misji, w ​​tym dostawy ładunków załogowych lotów. Głównym celem SpaceX, jest rozwój rakiety wielokrotnego użytku i obniżenie kosztów podróży kosmicznych.  Jego ostatecznym celem jest umożliwienie ludzkości ekspansji na inne planety.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/322373/spacex-abort-system-can-carry-astronauts-to-safety-in-five-seconds/]

To Top