Informacje i nowości

Jetpack istnieje naprawdę. Sprawdź sam!

Jetpack

 Czy jetpack to nie bajka?

Wreszcie to realne. Yves Rossy szwajcarski wynalazca wraz ze swoim pomocnikiem 31-letnim skoczkiem spadochronowym Vincem Reffet’em, stworzyli niesamowitą latającą konstrukcję, która z zadziwiającą prędkością dała ludzkości wolność w przestworzach.

Skoki spadochronowe to moje życie. Pochodzę z tego świata. Niestety w skokach spadochronowych istnieje swobodne spadanie. Trwa sekundy, i nie możesz niczego kontrolować. Ale z skrzydłem jest inaczej. Można latać 10 minut i lecieć tam, gdzie chcesz. To jest tak piękne.

Przekonuje Reffet.

Jetpack zasilany jest przez cztery małe silniki odrzutowe. Konstrukcja o wadze 120 kg i o rozpiętości skrzydeł 2 metrów, może wznieść w przestworza osobę ważącą 70 kg . Jetpacki noszone przez Rossiego i Reffeta osiągają prędkość 180 km/h wznoszenia i prawie 290 km/h w pikowaniu. Film został nakręcony z helikoptera i GoPro na kaskach śmiałków. Piękny materiał daje szansę poczuć wiatr we włosach.

Kiedy lecisz sam widzisz tylko obraz z wnętrza głowy. Ale kiedy lecisz w formacji, możesz zobaczyć również obraz z zewnątrz, bo facet z którym lecisz wygląda tak jak Ty. To jest inny wymiar.

Opowiada Rossy.

[youtube id=Czy0pXRRZcs]

Czy ktoś z Was skusił by się na taką przygodę?

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/322279/jetpack-duo-soars-over-dubai-in-astonishing-4k-video/]

To Top