Informacje i nowości

Pierwszy tweet Barracka Obamy z iPhone’a

barrack obama tweet

Barrack Obama jest wreszcie gotowy by wejść w erę mediów społecznościowych. Po sześciu latach kadencji, prezydent USA założył dzisiaj własne konto na Twitterze i co ciekawe, pierwszej wiadomości nie wysłał z BlackBerry, a z iPhone’a.

Czemu ciekawe jest, że Obama „ćwierka” właśnie z iPhone’a? Ano dlatego, że większość pracowników Białego Domu korzysta z produktów BlackBerry, które podobno uważa się za bardziej odporne na ataki hakerów. Poza tym, zanim „Barry” został wybrany na głowę państwa USA, był znany jako uzależniony od urządzeń czarnej jagody ale wkrótce po objęciu stanowiska zmienił sprzęt na ten z logiem jabłka, twierdząc, że wcześniej już „romansował” z iPhonem.

Oto pierwszy tweet Barcka Obamy:

barrack obama tweet

Steve Jobs nawet dał Obamie iPada zanim tablet został oficjalnie wydany. Prezydent Stanów Zjednoczonych jednak nadal korzysta czasami z telefonu BlackBerry ponieważ w zeszłym miesiącu okazało się, że rosyjscy hakerzy zdołali spenetrować jego skrzynkę mailową, a smartfon kanadyjskiej firmy ma być odporny na takie ataki.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/323052/president-barack-obama-just-wrote-his-first-tweet-from-an-iphone/]

To Top