Co słychać u konkurencji

Samsung vs Apple. Koreańczycy odwołują się od odszkodowań dla Apple

Kary za kopiowanie

Pozwy wpłynęły do Sądu w 2012 roku z powodu obaw, że Samsung świadomie naruszył prawo patentowe firmy Apple, i kopiowało rozwiązania firmy.

Sąd ostatecznie wypowiedział się na korzyść firmy Apple i spółka otrzymała ponad 1 miliard dolarów odszkodowania. Kwota została później nieco zmniejszona po odwołaniu jednej z decyzji, ale Samsung był jeszcze dłużny około 900 milionów dolarów. Dzisiaj znów sąd apelacyjny USA odwraca kolejną część orzeczenia przeciw Apple. Wykonanie szaty kolorystycznej przez firmę Samsung nie było na dzień dzisiejszy naruszeniem łamiącym prawo patentowe. Kwota jaka Apple miało by zwrócić to 382 mln $, pozostawiając koreańską firmę nadal z 548 milionami zadośćuczynienia.

apple_samsung_logos

Nierozbieralny Galaxy S6 z aluminium i szkła. Brzmi znajomo?

Kolejny punkt odnosi się bezpośrednio do sposobów, w jaki produkt jest pakowany i przedstawiany. Pierwotnie był to jeden z mocniejszych argumentów na korzyść Apple.

Później Samsung odwołał się do Sądu Apelacyjnego przekonując, iż ogólny wygląd „nie mogą być chronione”, co wymagało ponownego rozpatrzenia. Apple nie oszczędziło Koreańczyków pod względem pożyczonych rozwiązań w oprogramowaniu, w tym funkcje, takie jak szczypanie i zoom, dwukrotnie dotknij aby powiększyć i inne podstawowe funkcje opatentowane przez Apple. Samsung nie zniechęcony karami jak widać po najnowszym modelu, dalej brnie w naśladownictwo.

[source name=Macrummors url=http://www.macrumors.com/2015/05/18/apple-samsung-damages-appeal/]

To Top