Informacje i nowości

Tragiczna sprzedaż Galaxy S6. Samsung może zapomnieć o pokonaniu Apple

samsung fall

Po katastrofalnej sprzedaży Samsunga Galaxy S5, koreańska firma liczy na to, że model Galaxy S6 wyniesie ich z powrotem na wyżyny. Niektórzy nawet lubią pokusić się o stwierdzenie „zabójca iPhone’a” mówiąc o nowym telefonie Samsunga.

Według nowego raportu serwisu Yonhap News okazuje się jednak, że nowy Galaxy radzi sobie nawet jeszcze gorzej niż jego poprzednik, i że do tej pory od premiery sprzedano zaledwie 10 milionów egzemplarzy czyli dokładnie tyle ile wyniosła sprzedaż iPhone’a 6 ale…po pierwszym weekendzie w dystrybucji. Przypomnijmy, że premiera sprzedażowa nowego flagowca Samsunga miała miejsce 10 kwietnia.

Yonhap News twierdzi, że źródłem ich informacji jest wysoko postawiony pracownik koreańskiej firmy. Prezes Samsunga JK Shin stanowczo zaprzecza tym danym ale sam nie podaje żadnych liczb.

Po prezentacji i dużym zainteresowaniu Galaxy S6 w marcu oczekiwano zdecydowanie lepszych wyników. Jeśli przyjmiemy, że dane są prawdziwe to taka sprzedaż jednoznacznie dowodzi temu, że strategia Samsunga na nawiązanie walki z Apple zawiodła na całej linii.

Dla porównania warto powiedzieć, że zeszłoroczny Galaxy S5, żeby znaleźć 10 milionów nabywców potrzebował 25 dni od daty rynkowego debiutu.

Według analizy wyników sprzedażowych Samsunga, dokonanych przez bank inwestycyjny Oppenheimer, powodem tej sytuacji jest to, że koreański gigant nie zapewnił nabywcom żadnych przekonujących powodów do zakupu a same, odważniej zaprojektowane krawędzie Galaxy S6 Edge nie wystarczyły.

Uzyskany wynik sprzedaży (10 mln szt.) dotyczy obu modeli- „zwykłego” Galaxy S6 i zaprojektowanego z fantazją modelu Edge.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73580/forget-being-an-iphone-6-killer-galaxy-s6-sales-are-a-total-disaster-for-samsung/]

 

To Top