Informacje i nowości

Cortana od Microsoftu na iOS jeszcze w tym roku

Wszyscy na pewno dobrze znacie asystentkę głosową Siri, która jest dostępna w systememie operacyjnym iOS. Siri jest dostępna w następujących urządzeniach firmy Apple: od modelu iPhone’a 4S, iPoda toch (5 generacji) oraz iPada 3.

Firma Microsoft ogłosiła, że jeszcze w tym roku na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS będzie dostępna również ich asystentka głosowa którą znamy pod nazwą Cortana. Oczywiście na zasadzie osobnej aplikacji którą trzeba będzie pobrać ze sklepu Apple Store. Wraz z premierą na urządzenia firmy Apple, dodatkowo będzie ona również dostępna na te z systemem Android.

[youtube id=lXREpLEwgOY]

Jak możemy zauważyć na powyższym nagraniu Cortana posiada wiele możliwości które znamy z Siri. Lecz na pewno będzie znacząco ograniczona funkcjonalnością na sprzętach z nadgryzionym jabłkiem. Firma Microsoft pracuje nad wprowadzeniem wszelkiego rodzaju powiadomień pochodzących bezpośrednio z aplikacji tak aby przyciągnąć uwagę użytkowników sprzętów marki Apple do ich asystentki głosowej. Natomiast dzięki odpowiedniej aplikacji która ma być składnikiem nowego systemu operacyjnego Windows 10 łatwiej zintegrować dwa różne środowiska. Ciekawe tylko czy Cortana będzie dostępna w języku polskim.

[source name=theVerge url=http://www.theverge.com/2015/5/26/8659523/microsoft-cortana-android-ios-apps]

To Top