Informacje i nowości

Tempescope przeniesie pogodę z zewnątrz na twoje biurko

tempescope

Do tej pory najlepszym sposobem na sprawdzenie pogody było zajrzenie do aplikacji na smartfonie, włączenie telewizora lub po prostu sprawdzenie co dzieje się za oknem. Ale co byś powiedział na efektowne urządzenie, które możesz postawić na biurku, i które zasymuluje ci to co dzieje się na zewnątrz?

Tempescope to ładna ozdoba o o oryginalnym wyglądzie i kształcie prostopadłościanu. Wykonany z akrylu gadżet nie tylko odtworzy warunki pogodowe panujące na zewnątrz w czasie rzeczywistym ale jeszcze może pokazać jaka pogoda będzie np. dnia następnego.

Pomysłodawcą Tempescope jest Ken Kwamoto. Urządzenie wykorzystuje połączenie Bluetooth i współpracuje z aplikacją iOS, która pobiera dane meteorologiczne z sieci, a następnie „odtwarza” pogodę w przeźroczystym gadżecie za pomocą wbudowanych wentylatorów, skraplaczy, lamp i wody.

Zobacz Tempescope w akcji poniżej.

[youtube id= Euw6ebwXlMI]

Wygląda imponująco, prawda? Kawamoto planuje wystartować z pomysłem i starać się o dofinansowanie na portalu Kickstarter jeszcze w tym roku. Jeśli Tempescope nie zostanie absurdalnie wysoko wycenione i będzie spełniać swoje zadanie to wróże mu powodzenie.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/324208/this-cool-gadget-puts-the-weather-outside-into-a-box-on-your-desk/]

To Top