Informacje i nowości

Apple zabierze prowizję deweloperom? Zmiany AppStore

Apple zabierze prowizję deweloperom

Statystyki deweloperów

Apple szczyci się wypłatami na ponad 17 miliardów dolarów dla programistów ze swoich aplikacji w ciągu ostatniego roku. W przyszłości ma się to zmienić.

Dzięki podziałowi zysków 30/70, którego pionierem przez Steve Jobs, uruchomienie sklepu iTunes w 2003 roku i sprzedaż, oraz tworzenie aplikacji stała się najbardziej opłacalnym biznesem dla deweloperów i samego Apple. Możliwe, że uczciwy jak by się mogło wydawać podział może wkrótce dobiec końca. Według nowego raportu, Apple planuje wprowadzić odejście od starej formuły cenowej aby aplikacje były bardziej atrakcyjne dla mediów.

AppStore- centrum aplikacji dla sprzętu Apple.

Financial Times donosi, że po ponad dekadzie podziału 30/70, producent iPhone’a chce omówić nowe warunki handlowe, a w nich między innymi wprowadzenie „podatku Apple.”
Warunki nowego podziału na subskrypcje sprzedawane za pośrednictwem App Store nie zostały ujawnione, ale zysk dla deweloperów oprogramowania na sprzęt Apple może nie być już taki hojny.

Zrzut ekranu 2015-06-06 o 19.01.03

AppStore

Sklep AppStore może umrzeć?

Zmieniające się warunki mogą wygenerować na konta Apple setki milionów dolarów przychodów z aplikacji, ale są i tacy którzy obawiają się, że Apple może stracić przez to wszystko. Nieopłacalność tworzenia może spowodować naturalną i powolną śmierć sklepu i utrate zainteresowania na tworzenie przez programistów. Co w skutkach mogło okazać by się tragiczne dla firmy. Szczegóły dotyczące nowych podziałów nie zostały jeszcze udostępnione, ale niektóre media prognozują podział 95/5 , ze skromnymi pięcioma procentami dla programisty.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/325162/apple-plans-to-kill-its-7030-split-for-in-app-subscriptions/]

To Top