Informacje i nowości

iOS 9 i dedykowana aplikacja iCloud Drive

Wczoraj wieczorem, zaraz po zakończeniu prezentacji otwierającej tegoroczną konferencję WWDC15, deweloperzy otrzymali pierwszą wersję beta systemu iOS 9. System wprowadza dużo nowości i ma zapewnić stabilniejszą pracę na urządzeniach które będą go obsługiwać.

Jedną z drobnych zmian będzie wprowadzenie systemowej aplikacji iCloud Drive, która umożliwi nam wgląd do zawartości danych przechowywanych w chmurze Apple, tak jak to możemy robić dotychczas na komputerach Mac OS X z zainstalowanym systemem OS X Yosemite oraz komputerach pod kontrolą systemu Windows z zainstalowanym panelem sterowania iCloud.

Jak podają deweloperzy jeżeli chcemy mieć dostęp do iCloud Drive z poziomu iUrządzeń musimy włączyć aplikację  w ustawieniach systemu iOS 9. Aby tego dokonać należy w Settings/iCloud/iCloud Drive/ włączyć opcję Show on Home Screen.

iCloud Drive - iOS 9iCloud Drive - iOS 9 - 2

Po tym zabiegu na ekranie naszego iUrządzenia pokaże się ikona aplikacji iCloud Drive, dzięki której uzyskamy swobodny dostęp i wgląd do danych przechowywanych przez aplikacje w chmurze iCloud.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/06/08/dedicated-icloud-drive-app/]

To Top