Informacje i nowości

Czy Apple Music będzie dostępne w Polsce?

Podczas poniedziałkowej konferencji Worldwide Developers Conference zaprezentowano Apple Music i zapowiedziano, że usługa będzie dostępna „w ponad 100 krajach”.

Szczegółowa lista państw, w których będziemy mogli od 30 czerwca słuchać muzyki czy obserwować naszych ulubionych wykonawców za pośrednictwem Apple Music, nie została jednak przedstawiona. Nas najbardziej ciekawi czy nasz kraj, który nie może doczekać się Siri w ojczystym języku, dostąpi chociaż „zaszczytu” użytkowania Apple Music.

Dzięki „śledztwu” magazynu CultOfMac, możemy być prawie pewni, że przedstawiona poniżej mapa zasięgu Apple Music będzie mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Apple-Music-map-640x318

Skąd portal wie, że te akurat kraje uzyskają możliwość korzystania z nowej usługi? Nie do końca poprzez podejście naukowe. Ekipa po prostu klikała po kolei w każde państwo na stronie Apple, a następnie sugerowała się tym czy w nagłówku strony dedykowanej dla danego kraju istnieje zakładka „Music”. Na tej podstawie stworzono powyższą mapę.

Jak widzimy na mapie Polska jest oznaczona kolorem niebieskim i to oznacza, że na naszej stronie www.apple.pl niestety nie ma w nagłówki zakładki MUZYKA…:-( Wiem, że może Kraj nad Wisłą nie jest największym rynkiem dla Apple ale czy Giganci z Cupertino nie chcą zadać sobie chociaż tyle trudu by wyciągnąć pieniądze od potencjalnych subskrybentów?

Na szczęście nie wszystko stracone. Twórcy mapy zapewniają, że może się jeszcze wiele zmienić i kolor niebieski może przemienić się w zielony oznaczający dostępność serwisu muzycznego dla danego kraju i mam nadzieję, że Polski będzie to dotyczyć.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/325813/here-are-all-of-the-countries-getting-apple-music-so-far/]

To Top