Informacje i nowości

6-cyfrowy kod blokady w systemie iOS 9

Deweloperzy którzy zainstalowali wersję beta systemu operacyjnego iOS 9 systematycznie prezentują nam nowości zastosowane w tej wersji systemu.

Jedną z  wielu zmienionych opcji będzie możliwość włączenia 6-cyfrowego kodu blokady jako zabezpieczenia urządzenia (dotychczas mogliśmy włączyć 4-cyfrowy kod zabezpieczający zawartość naszego telefonu) który jest alternatywą odblokowania urządzenia dla posiadaczy czytnika linii papilarnych Touch ID w swoim iUrządzeniu.

iOS 9 - Passcode

 

Podejrzewam, że zabezpieczenia te zostały wprowadzone głównie z powodu narzędzia które nie dawno pojawiło się w sieci i umożliwiało po podpięciu iPhone’a złamać jego zabezpieczenie którym był 4-cyfrowy kod.

Oczywiście w obecnej najnowszej wersji systemu dostępnej dla Wszystkich użytkowników możemy zmienić prosty kod i ustalić mocne hasło składające się z np. ciągu małych lub dużych liter, cyfr i ewentualnie innych znaków. Jeżeli chcemy tego dokonać należy przejść do: Ustawienia/Touch ID i kod/ tutaj wyłączyć Prosty kod i wprowadzić silne hasło.

[source name=RedmondPie url=http://www.redmondpie.com/new-in-ios-9-six-digit-passcode/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RedmondPie+%28Redmond+Pie%29]

To Top