Informacje i nowości

iOS 9 będzie usuwał aplikacje do aktualizacji 

Wczoraj wyszła druga wersja bety nowego systemu iOS 9 któy mogą zainstalować deweloperzy na zarejstrowanych urządzeniach. Sam system wprowadza wiele znaczących zmian, chociaż dużo użytkowników nie dostrzega w nim obiecanej wcześniej „rewolucji”.

Podczas aktualizacji systemu iOS 8 wielu użytkowników miało problemy z brakiem odpowiedniej ilości miejsca w pamięci urządzenia co skutkowało zazwyczaj usuwaniem aplikacji, tak aby zyskać odpowiednią przestrzeń do instalacji nowej wersji oprogramowania.

Jak zauważono system iOS 9 będzie oferował tymczasowe usunięcie kilku z zainstalowanych aplikacji i instalacje ich po dokonaniu aktualizacji oprogramowaniu w momencie gdy na naszym urządzeniu będzie brakować miejsca.

Swoją drogą bardzo przydatna funkcja dla osób posiadających dużo aplikacji na telefonie lub też 16 GB wersję urządzenia, która wbrew pozorom bardzo szybko się zapełnia. Oczywiście zawsze można dokonać aktualizacji z pliku za pomocą programu iTunes wtedy nie potrzebujemy tyle miejsca na urządzeniu.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/06/23/ios-9-delete-apps-free-space/]

To Top