Informacje i nowości

CarPlay seryjnie montowane w Corvette Z06

CarPlay

CarPlay na pokładzie.

Chevrolet zaprezentował  650 konną Corvette Z06. To prawdziwa bestia i pierwszy pojazd firmy z zamontowanym seryjnie systemem od Apple- donosi TechCrunch.

Do tej pory, wdrażanie nowych pojazdów z oprogramowaniem od było możliwe dla użytkowników końcowych takich jak Ferrari czy Porshe, teraz Chevrolet podpisał umowę pozwalającą na implementację oprogramowania w swoich samochodach. Od początku 2016 lista koncernów ma rozszerzyć o spółkę Cadillac i inne.

[half]234461-1280[/half] [half_last]234458-1280[/half_last]

Jazda z CarPlay

Wsyzstko będzie jeszcze wspanialszym doświadczeniem z iOS 9. Firma Apple ogłosiła na WWDC, że jeśli samochód obsługuje połączenie bezprzewodowe dla iPhone, można użyć systemu Apple bez parowania. System odtworzy również wiadomości i rozmowy audio. Oprogramowanie na pokładzie samochodu wykożystamy do obsługi map, czy telefonu. Ponadto aplikacje opracowane będą przy udziale producentów samochodów więc można kontrolować więcej funkcji samego pojazdu. Wiecej o CarPlay poniżej:

[list_style class=”bookmark” ]

[/list_style]

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/49984/the-650hp-corvette-z06-is-chevrolets-first-carplay-enabled-vehicle-photos]

To Top