Patenty Apple

Apple pracuje nad nowym Touch ID

Według nowego raportu, Apple pracuje nad zdobyciem praw do patentów firmy znanej jako Privaris.

Firma, która znajduje się w Charlottesville w stanie Wirginia, podobno oddała już część swoich patentów do Apple jakiś czas temu. Na podstawie informacji przekazywanych przez CNN, Privaris od grudnia 2012 roku przekazał już 26 na 31 posiadanych patentów oczywiście związanych z czytnikiem linii papilarnych.

Co do Privaris, krążą plotki, że Apple przejął spółkę już w przeszłości. Jednak, jak MacRumors zwraca uwagę, że nic nie wskazuje, że tak jest naprawdę. Na stronie firmy Privaris nie ma wzmianek o przekazaniu praw Apple, a profile pracowników nie były zmieniane od 2010 roku.

touch-id-iphone-6

 

A jeżeli chodzi o sam czujnik, w lutym tego roku analityk Ming-Chi Kuo stwierdził w swoim raporcie, że Apple zamierza wprowadzić jeszcze bardziej zaawansowane Touch ID w najbliższej przyszłości, a wszystkie raporty o pracy nad nim właśnie na to wskazują. Mamy nadzieje, że praca Apple na tym podłożu doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa w naszych iPhone’ach i iPad’ach. A może nowy czytnik linii papilarnych zobaczymy już za niedługo w nowych iPhone’ach i iPadach.

A czy Wy używacie Touch ID?

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/06/apple-earns-touch-id-privaris-patents.html]

To Top