Informacje i nowości

Z włączonym trybem oszczędzania energii iPhone będzie słabszy

Nowy system dla urządzeń mobilnych Apple czyli iOS 9 został zaprezentowany na konferencji WWDC na początku czerwca. Funkcje które nam oferuje nie są według mnie rewolucyjne, wręcz przeciwnie, tworzą pewnego rodzaju drobną ewolucje w samym systemie, chociaż z większością z nich mieliśmy do czynienia już od jakiegoś czasu w innych systemach operacyjnych.

Jedną z kilku nowości które będą w tej wersji systemu jest tryb oszczędzania energii, dzięki któremu będziemy mogli oszczędzić trochę baterii naszego iUrządzenia. Aby go włączyć przechodzimy odpowiednio do: Ustawienia/Bateria/Tryb niskiego zużycia energii.
Tryb oszczędzania energii iOS 9

Co ciekawe porównując wynik benchmarku iPhone’a 6 z włączonym i wyłączonym trybem oszczędzania energii można zauważyć jak bardzo tryb dzięki któremu będziemy mogli zaoszczędzić baterie naszego urządzenia ogranicza jego wydajność. Efekt? Sprawdźcie sami.

[half]iPhone 6 - tryb oszczędzania energii - wyłączony[/half] [half_last]iPhone 6 - tryb oszczędzania energii - włączony[/half_last]

Ciekawe tylko na jak długo w oficjalnej wersji pozwoli nam ten tryb wydłużyć pracę naszej baterii i czy korzystanie z niego przy ograniczonych możliwościach urządzenia będzie bardzo odczuwalne.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/06/25/ios-9-low-power-mode-benchmarks/]

To Top