Co słychać u konkurencji

Meizu MX5 czyli być jak iPhone 6

Meizu X5

Chiński producent gadżetów, firma Meizu, zaprezentowała dzisiaj nowy smartfon będący flagowym modelem firmy. Nie pisalibyśmy o tym gdyby nie fakt, że coś nam przypomina…

Obudowa unibody Meizu MX5 wykonana jest z aluminium, a jej bryła bardzo przypomina iPhone’a 6 Plus, gdyż przekątna ekranu to także 5.5″. Można również nazwać pewnego rodzaju zapożyczeniem istnienie czytnika linii papilarnych „mTouch 2.0” wbudowanego w okrągły przycisk położony w tym samym miejscu co HOME w iPhonie.

Najbardziej rozpoznawalną marką produkującą kopie smartfonów Apple jest największy konkurent Meizu- firma Xiaomi. Zabieg wytwarzania smartfonów łudząco przypominających te od Gigantów z Cupertino często kończy się sporym sukcesem na rynku gdzie nie wszyscy mogą sobie pozwolić na oryginalny produkt z logiem nadgryzionego jabłka.

Meizu MX5 ma ekran o rozdzielczości full hd i to również jest dokładnie tak jak w iPhone 6 Plus. Front telefonu jest pozbawiony loga producenta i pozostaje ozdobiony jedynie w „HOME” i siatkę osłaniającą głośnik. Na tyle obudowy znajduje się wystający obiektyw aparatu o matrycy 20.7 MPx.

meizu x5

„Pod maską” MX5 zamontowano 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X10 2.2 GHz. Do dyspozycji 3GB pamięci RAM i dysk, który pomieści do 64GB danych. Urządzenie obsługuje dwie karty SIM i prędkość transmisji 4G LTE. Wszystkim zarządza system Android 5.0.

Mimo, że Meizu MX5 jest uznawany jako kopia iPhone’a to jako atrakcyjny smartfon z Androidem powinien odnieść duży sukces w Chinach. Koszt urządzenia to zaledwie 290 dolarów co jak wiadomo jest namiastką ceny słuchawki Apple i pozwoli spełnić chociaż po części marzenie osób, których na iPhone’a nie stać.

Meizu X5 3

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/74501/meizus-mx5-couldnt-look-any-closer-to-an-iphone/]

To Top