Informacje i nowości

iOS 9 i więcej aplikacji folderach iPada

Nowa wersja systemu iOS oznaczona numerem 9 wraz z systemem dla komputerów Apple który teraz będzie dostępny pod nazwą Mac OS X El Capitan została zaprezentowana miesiąc temu na konferencji WWDC 15. Dla Wszystkich użytkowników oba systemy pojawią się pod koniec tego roku prawdopodobnie po konferencji na której zostaną zaprezentowane nowe produkty Apple w tym kolejna odsłona najpopularniejszego urządzenia z nadgryzionym jabłkiem jakim jest iPhone.

Jedną z nowości iOS 9 jest zwiększenie liczby aplikacji które możemy umieścić na jednym pulpicie w folderze, wcześniej było to 9 aplikacji w układzie 3×3, teraz ta liczba wzrosła do 16 czyli 4 rzędy po 4 aplikację. Dodatkowo każdy folder może mieć 15 stron, a co za tym idzie pomieści aż 240 sztuk.

iOS 9 - 16 aplikacji w folderze

Zastanawiacie się po co, aż tyle aplikacji w folderze? Znam osobiście osoby którym w 128 GB wersji iPada Air 2 zaczyna brakować pamięci bo wgrywają wszystko to co im się spodoba, przy czym korzystają może z 10 aplikacji. Przy nowej funkcji będą mogli przynajmniej zachować porządek chowając je w folderach.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/07/08/new-folders-ios-9/]

To Top