Informacje i nowości

Facebook pracuje nad własną alternatywą dla Siri

Facebook jest na pewno znany każdemu jako największy serwis społecznościowy. Dużo osób używa go jako komunikatora internetowego, gdyż posiada bardzo przyjemne aplikacje Facebook Messenger dla chyba wszystkich systemów operacyjnych, zarówno mobilnych jak i desktopowych (chociaż te przeznaczone dla komputerów nie pochodzą bezpośrednio od twórców Facebook’a).

Nie tak dawno Facebook wprowadził do swojego komunikatora możliwość przesyłania pieniędzy (funkcja ta działa póki co wśród użytkowników z USA), oraz opcję która pozwala na wgrywanie dodatkowych aplikacji z poziomu samego komunikatora.

Co ciekawe firma pracuje nad alternatywę dla wirtualnej asystentki głosowej Siri, którą bardzo dobrze znamy z urządzeń Apple i ma się nazywać Moneypenny.

Nowe rozwiązanie od Facebook’a ma technicznie trochę różnić się od obecnych, gdyż wszelkiego rodzaju zapytania nie będą wysyłane do komputera i tam przetwarzane lecz do „prawdziwych ludzi” którzy odpowiedzą na nurtujące nas pytania, chociaż nie wiem do końca w jaki sposób to ma działać. Na chwile obecną testowane są zapytania ogólne oraz te związane z zakupami które z perspektywy czasu mają zostać rozszerzone o kolejne kategorie.

Niestety nie znamy żadnych większych szczegółów dotyczących usługi Moneypenny, nawet przybliżonej daty premiery.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/07/13/facebook-moneypenny/] [source name=engadget url=http://www.engadget.com/2015/07/13/facebook-virtual-assistant-moneypenny-help-stay-onatopp-of-things/]

To Top