Informacje i nowości

Po co firma z Szanghaju postawiła w recepcji złote popiersie Steve’a Jobsa?

Steve Jobs odszedł od nas prawie cztery lata temu ale w sercach wielu ludzi jeszcze długo pozostanie legendą świata technologi, autorytetem i wzorem osoby bezkompromisowo dążącej do wyznaczonego, idealnego celu.

Jednym z takich fanów założyciela Apple jest właściciel pewnej firmy z Szanghaju, który stworzył złote popiersie Jobsa. Rzeźba stoi w recepcji firmy i widzi ją każdy pracownik, który przychodzi lub wychodzi z pracy.

Popiersie ma inspirować i motywować zatrudnionych ludzi, oraz przypominać im, że „zawsze należy szukać najlepszego sposobu na zrobienie czegoś”.

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że Steve Jobs stał się w pewnym sensie Ikoną i postacią kultową. Nie jestem jednak pewien czy, biorąc pod uwagę, jego całkowity brak sentymentów w stosunku do pracy i współpracowników, czułby się dobrze wiedząc, że jego wizerunek odtworzono w złotej statuetce, która zdobi wejście do firmy (nie Apple) i ma za zadanie inspirować jej pracowników.

Czy wykorzystanie Legendy Apple dla własnych (firmowych) korzyści, nawet takich jak dodatkowa motywacja zatrudnionych, nie jest wyrazem braku szacunku dla Steve’a Jobsa? A jeśli w tym wypadku jest to jak nazwać Jego portret stworzony w placku pizzy? Profanacja?

steve jobs pizza

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/329125/shanghai-company-creates-a-golden-steve-jobs-bust-to-inspire-its-workers/]

To Top