Informacje i nowości

Apple i Samsung pracują nad wprowadzeniem nowego standardu kart SIM

Apple Sim

Apple i Samsung są nie wątpliwie dwiema największymi firmami z branży IT. O ile paleta produktów w przypadku Samsunga jest większa i obejmuję produkty nie tylko z branży komputerowej i telefonów komórkowych to na pewno te dwie firmy rywalizują między sobą o pozycję lidera w branży.

Jak pokazują źródła obie te firmy pracują nad nowym rozwiązaniem którym jest wprowadzenie elektronicznej karty SIM. Na czym dokładnie będzie polegać to rozwiązanie? Po prostu chcąc kupić kartę SIM np. z internetem do iPada nie będziemy musieli posiadać fizycznie karty, tak jak to było dotychczas, tylko funkcjonować będzie to na zasadzie przypisania urządzenia do usługi u wybranego operatora. Wydaje się to dość wygodna sprawa, ale ciekawi mnie jak to będzie dokładnie wyglądać od strony technicznej.

Firma Apple zaprezentowała wraz z premierą iPada Air 2 własną kartę Apple SIM, po której wykupieniu otrzymujemy wybrany pakiet  internetowy dedykowany na dany kraj, który w porównaniu z cenami u operatorów np. w Polsce wydaje się stosunkowo drogi.

Jak uważacie usunięcie całkowite karty SIM ze sprzętów Apple byłoby dobrym posunięciem?

[source name=iMore url=http://www.imore.com/apple-and-samsung-said-be-negotiating-join-electronic-sim-launch]

 

 

To Top