Informacje i nowości

Apple pochwali się solarnym ładowaniem

Solar Mouse?

Patenty firmy Apple dążą w każdym przypadku do stworzenia wynalazków, które mogą być potencjalnie zastosowane w przyszłości w innowacyjnych produktach. Nowy patent Apple, potwierdza tę tezę i opisuje technologię, która byłaby bardzo mile widzianym lekarstwem na problemy życia baterii.

Patent obejmuje zastosowanie ogniw słonecznych w powierzchni gładzika bądź powierzchni dotykowych. Apple przewiduje, że ​​urządzenie posiadające panel dotykowy, posiadać będzie również ogniwo słoneczne, które przekształca światło otoczenia w energię elektryczną. Magazynowanie energii będzie o wiele bardziej wydajne, a praca urządzenia o wiele dłuższa. 

6a0120a5580826970c01b8d138d8c7970c-800wi

Patent opisuje technologię, która może być przeznaczona do stosowania w produktach takich jak Apple Magic Trackpad i Magic Mouse, obecnie sprzęty komunikują się bezprzewodowo przez Bluetooth z komputerem Mac i wymagają wymiany lub ładowania baterii AA. Bezprzewodowa klawiatura cierpi na podobne ograniczenia, choć obecny projekt nie posiada powierzchni dotykowej.

Najważniejszy pierwszy krok.

iPhone i Apple Watch mogą w przyszłości skorzystać ze stosowania światła jako źródła energii. Ukrywanie ogniw słonecznych w ekranie dotykowym, a nawet stworzenie samo ładującego się urządzenia było by hitem sprzedażowym. W poprzednich latach, Apple udostępniło oferty pracy dla ekspertów w dziedzinie energii słonecznej, koncentrując się na urządzeniach przenośnych. Energia słoneczna pozostaje głównym elementem strategii EKO, w firmie Apple. Zobaczymy co przyniesie czas.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/07/16/apple-solar-cell-touch-screen-patent/#more-389099]


																														
To Top