Aplikacje na iOS i OS X

Obywatele Chin pobierają z App Store najwięcej

AppStore

Chiny i Meksyk to państwa, w których ilość pobieranych aplikacji znacząco wzrosła porównując pierwszy kwartał tego roku z ostatnim roku ubiegłego.

Według raportu analityków App Annie to właśnie Chiny są krajem, w którym pobiera się najwięcej aplikacji na iOS. Meksyk znajduje się w pierwszej piątce państw najczęściej ściągających programy z Google Play, wyprzedzając w pierwszym kwartale między innymi Koreę Południową.

Jeśli chodzi o ogólną ilość pobieranych aplikacji na całym świecie to Google Play wygrywa ze sklepem Apple. Wcześniejszy raport jednak pokazał, że różnica na korzyść sklepu z apkami Google kurczy się przy zwiększających się przychodach Apple App Store. Cyfrowy sklep z programami dla Androida może pochwalić się jednak większą o 70% liczbą pobrań w porównaniu do sklepu dla iOS.

top-downloads-and-revenue-640x474

Stany Zjednoczone zajmują pierwszą pozycję w rankingu państw, których obywatele generują największe zyski za pośrednictwem App Store. Nie jest wykluczone, że także w tym rankingu kraj będący ojczyzną Gigantów z Cupertino zostanie wyprzedzony przez Chiny, gdzie popularność urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka rośnie lawinowo od momentu rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji w tym państwie i uruchomienia sprzedaży nowych iPhone’ów 6 i 6 Plus.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/329356/report-china-downloads-more-ios-apps-than-anyone/]

To Top