Sprzęt Apple i akcesoria

Szafirowe szkło na iPhone. Apple się nie poddaje

Szafir na ekranach?

Wydawało się, że marzenia o szafirowym szkle prysły wraz z pojawieniem się iPhone 6. Okazuje się, że plany Apple zostały chwilowo odsunięte na bok, a obecnie prace wznowiono, jak dowodzi najnowszy wniosek patentowy.

Dzisiaj opublikowano zgłoszenie patentowe od Apple opisujące nową metodę produkcji szafirowych powłok przez naświetlanie szafirowego kryształu. Następnie można przy użyciu lasera w specjalistycznym gazie, pokroić go na super cienkie arkusze.

Screen-Shot-2015-07-30-at-09.58.28-780x554

Specyfikacja

Szafirowy kryształ jest paradoksalnie bardzo ciężkim i bardzo kruchym materiałem. Szafir posiada indeks twardości 9.0, co oznacza, że jest zdolny do porysowania prawie wszystkich materiałów prócz diamentu, niestety w swoich zaletach jest materiałem dość drogim w produkcji masowej. Apple korzysta z tej technologi w mniejszych szafirowych komponentach, takich jak osłony obiektywu kamery i wyświetlacze Apple Watch, ale zgłoszenie patentowe wyraźnie wymienia „telefon komórkowy” jako żądaną kategorię. Teraz Apple po prostu musi wziąć się do pracy, a my czekamy na efekty.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/383833/apple-still-determined-to-bring-sapphire-glass-to-iphone]

To Top