Informacje i nowości

Użytkownicy Windowsa też mogą oglądać Keynote’a!

Dosłownie przed chwilą pisaliśmy o nadchodzącej wrześniowej konferencji Apple. W internecie zrobiło się głośno na temat faktu, że Apple pozwala od teraz oglądać keynote’a poprzez system Windows. Na początku gdy zobaczyłem to na Twitterze po prostu przetarłem oczy.

 

Wchodzę na stronę Apple, patrzę, no faktycznie! Można:

Zrzut ekranu 2015-08-27 o 21.30.19

 

Wymagania transmisji: Live będzie przesyłany przez Apple technologią HTTP Live streaming (HLS). HLS wymaga iPhone’a, iPada, iPoda Touch z przeglądarką Safari na systemie iOS 7 lub nowszym, Maka wraz z Safari 6.0.5 lub nowszym na OS X 10.8.5 lub nowszym, albo na komputerze PC z przeglądarką Edge na Windows 10. Przesyłanie przez Apple TV wymaga Apple TV drugiej lub trzeciej generacji na systemie 6.2 lub nowszym.

Zaskoczeni? Bo ja tak.

Nawet nie myślałem że kiedykolwiek Apple zgodzi się na taki ruch. W sumie, jeżeli jakiś fan Apple chce oglądać konferencję na ekranie komputera, ale nie ma Maka to od teraz może to zrobić, ale jest też druga strona medalu. Jest też możliwość że wejdzie ktoś, kto nie znosi Apple by potem wyżalić się na Twitterze lub Facebooku.

W każdym razie…

Zapraszamy na nasze wspólne oglądanie tejże konferencji Apple. Szczegóły pod koniec tego artykułu.

To Top