Informacje i nowości

Szansa, że nowe Apple TV zostanie zaprezentowane wraz z iPhone 6s

Długo wyczekiwana aktualizacja Apple TV może już wkrótce stać się faktem.

Według najnowszych doniesień portalu Buzzfeed, Apple zamierza zaprezentować radykalnie odświeżone urządzenie już we wrześniu – na tej samej konferencji, na której zostanie nam pokazany nowy iPhone 6s.

Wcześniej plotkowano, że pudełeczko pełne rozrywki z logiem nadgryzionego jabłka może ujrzeć światło dzienne w trakcie czerwcowego WWDC jednak plany miały ulec zmianie na tydzień przed konferencją ze względu na nagłą potrzebę wprowadzenia kilku poprawek. Nowe Apple TV ma być mocno zmienione na płaszczyźnie sprzętowej i oprogramowania.

Urządzenie nie było aktualizowane od ponad trzech lat. Oczekuje się, że nowymi cechami będzie między innymi zmniejszenie obudowy z jednoczesnym wzmocnieniem sprzętowym w postaci wsparcia procesora A8. Nowe Apple TV może dostać również przeprojektowanego pilota z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID znanym z iPhone’ów oraz mini-gładzikiem.

System operacyjny urządzenia ma być wzbogacony o asystenta Siri i co najciekawsze ma pozwolić na instalowanie aplikacji firm trzecich.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat przewidywanych cen. Miejmy nadzieję, że już we wrześniu wszystkie karty zostaną odsłonięte.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/383897/radically-new-apple-tv-will-launch-in-september/]

To Top