Aplikacje na iOS i OS X

Aktywność z Apple Watch. Motywacja jakiej potrzebujesz

Wraz z powiązaniem Apple Watcha na iPhonie odblokowała mi się nowa aplikacja systemowa. Zwie się ona Aktywność i zbiera ona dane zdrowotne z naszego Apple Watcha przedstawiając je w podobny sposób jak ma to miejsce na zegarku. Wystarczy spojrzeć na obrazek wpisu. Wskaźnikiem naszej aktywności są trzy pierścienie. Są to odpowiednio:

  1. Czerwono-różowy – Spalone Kalorie (wartość dzienną ustalamy sobie sami)
  2. Zielono-Limonkowy – Wzmożona aktywność (Watch zaleca 30 minut dziennie. Nie można zmienić tej wartości)
  3. Niebiesko-Błękitny – Godziny stania (Watch zaleca 12 godzin, przy których przynajmniej na 1 minutę musisz wstać i poruszać się, np. pochodzić)

Dodatkowo scrollując w dół aplikacji możemy dostrzec, że w tej aplikacji są odnotowane nasze wszystkie treningi jakie zrobiliśmy wraz z zegarkiem.

aktywność niżej

Jakie są moje odczucia? To motywuje. Bardzo

Bądź co bądź to tylko wskaźniki wyświetlane na telefonie i zegarku, ale jaką dają radość gdy zapełnimy wszystkie trzy pierścienie. Dodatkowo zegarek systematycznie wysyła powiadomienia dotyczące naszej aktywności. Informując nasz, że np. jeżeli zachowasz takie tempo ćwiczeń, jeszcze po południu twój pierścień kalorii zostanie zapełniony. Albo i na odwrót. W poniedziałek zegarek dał mi ochrzan, że w ogóle przez weekend nie ruszałem się. Jak zareagowałem? Wsiadłem na rower, odpaliłem trening i przejechałem 5,5 km na rowerze w ciągu 20 minut.

Wszystkie treningi i dane w aplikacji Zdrowie

Chyba to byłoby dziwne gdyby Apple nie dodałoby takiej możliwości. Jednak jest. Wszystkie nasze aktywności spływają do aplikacji „Zdrowie”, dodatkowo spływają też dane, których w aktywności nie ma, np. puls.

zdrowie z aw

Kto z czytających uprawia sporty wraz z technologią? Jakich urządzeń i aplikacji do tego używacie? Pochwalcie się w komentarzach.

To Top