Aplikacje na iOS i OS X

Google Chrome zabójcą baterii w Macbook’ach

Google Chrome może oferować więcej funkcji niż Safari, i być najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy korzystają z wielu platform, ale należy go unikać, jeśli używasz notebooka i polegasz na długiej pracy baterii. Nowe badanie potwierdzają, że przeglądarka Google wysysa dużo więcej energii niż Safari czy Firefox.

Twórcy BatteryBox sprawdzili Chrome, Firefox i Safari w swoich testach, aby dowiedzieć się, która z tych przeglądarek jest najlepsza dla użytkowników komputerów MacBook. Przy użyciu wszystkich trzech przeglądarek, zespół mierzył zużycie energii podczas wykonywania popularnych czynności, w tym przeglądanie Facebook’a, Twittera, wysyłania wiadomości e-mail czy streamowania wideo przez Netflix, Putlocker i YouTube. Testy były wykonywane na nowym, 13-calowym MacBook’u Pro z wyświetlaczem Retina.

Wyniki testu:

Averages-copy-1024x269-1024x269

 

Safari okazała się zdecydowanym zwycięzcą. Przy pracy na przeglądarce Apple, Macbook wytrzymał 6 godzin i 21 minut od pełnego naładowania. Na drugim miejscu znalazł się FireFox, z wynikiem 5 godzin i 29 minut. Najgorszą z trzech przeglądarek okazała się Google Chrome z wynikiem 5 godzin i 8 minut. Jak widzisz, możesz pracować ponad godzinę dłużej na swoim Macbook’u jeżeli używasz Safari zamiast innych przeglądarek.

Jeżeli sam chcesz sprawdzić wyniki testu, wejdź na blog BatteryBox. A może sam spróbujesz wykonać taki test,  jeżeli tylko masz MacBook’a.

 

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/07/new-study-confirms-google-chrome-is-a-macbook-battery-killer.html]

 

To Top