Informacje i nowości

Wyciekł schemat płyty głównej iPhone’a 6s

Pomimo niezmienionego wyglądu, iPhone’a 6s wyróżniać będzie wiele zmian pod maską. Nowy układ A9 oraz System-in-package (SIP) to tylko ułamek nowości, które zagoszczą w nadchodzącej generacji iPhone’a.

Z poniższych schematów wynika, że Apple zastosuję technologię system-in-package (SIP).

SIP to mikrokomputer. Pierwszy taki mikrokomputer o nazwie S1 zastosowano w Apple Watchu. Integruje on procesor, pamięć RAM, flash, moduły łączności bezprzewodowej w jedną całość. Dzięki temu układy są bardziej zwarte i efektywne. Przełoży się to na jeszcze większą miniaturyzację, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce we wnętrzu urządzenia.

Kolejną nowością jest nowy układ A9. Z danych ujawnionych przez Geekbench wynika, że iPhone zostanie wyposażony w trzyrdzeniowy układ A9 o taktowaniu 1,5 GHz. Nowy chip będzie mniejszy od poprzednika (A8) o 15%. Dodatkowo dostaniemy 2 GB pamięci RAM, czyli 2 razy więcej niż w obecnej generacji iPhone’ów. Przełoży się to na większą płynność interfejsu i aplikacji np. karty w Safari nie będą przeładowywać się tak często.

Trochę gorszą wiadomością jest to, że dostępne pojemności 16, 64 i 128GB nie ulegną zmianie jak to wcześniej z przecieków wynikało jakoby Apple ma zastąpić podstawową pamięć 16GB na rzecz 32GB.

5be36937-e660-4052-9da1-b382a131c077

Na koniec dodam, że iPhone 6s prawdopodobnie zostanie wyposażony w technologię Force Touch znaną z Apple Watcha. Technologia ta rozpoznaje siłę nacisku palca na ekranie wyświetlając tym samym dodatkowe funkcje.

Jestem ciekawy czy Apple pozbędzie się tych nieładnych „fug” oddzielających anteny.

A Wy na co liczycie w najnowszej odsłonie telefonu z Cupertino?

[source name=iclarified url=http://www.iclarified.com/50858/alleged-iphone-6s-logic-board-diagram-reveals-sip-design-images]

To Top