Informacje i nowości

Statystyki Apple Music

Wszyscy dobrze znamy Apple Music. Niektórzy korzystają i z chęcią przedłużą abonament na każdy kolejny miesiąc, a inni po zakończeniu okresu próbnego wrócą np. do Spotify. Decyzja tych drugich może być spowodowana błędami aplikacji mobilnej oraz w programie iTunes.

Z informacji przedstawionych przez serwis MusicWatch, aż 48% użytkowników Apple Music do tej pory zrezygnowało z jego używania. Dodatkowo aż 61% osób korzystających ze streamingu Apple, nie zamierza przedłużyć abonamentu. Firma z Cupertino odniosła się negatywnie do tych danych.

Według statystyk Apple, aż 79% subskrybentów kontynuuje korzystanie z nowej usługi muzycznej, a ze wszystkich 11 milionów użytkowników, tylko 21% zrezygnowało do tej pory. Kalifornijski producent nie podaje jednak, według jakiego kryterium zostały przedstawione powyższe statystyki.

Z pewnością powyższe wyniki w pełni nie zadowalają Tima Cooka i innych pracowników firmy. Może naprawa błędów i nowe spoty reklamujące Apple Music poprawią statystyki subskrybentów.

A wy korzystacie z tej usługi ? Może wolicie słuchać muzyki ze Spotify lub innego źródła.

 

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/08/18/apple-music-active-users/]

 

To Top