Naszymi oczami

Apple September Event – Ukryte przekazy w logo?

Apple zawsze dokłada do swoich zapowiedzi prezentacji fajną grafikę, która w większości zawiera ukryty przekaz! Prosty przykład. Na grafice do zapowiedzi prezentacji iPhone’ów 5s i 5c możemy zauważyć kolorowe koła (iPhone 5c) i pierścienie (Touch ID z iPhone 5s).

sep_2013_event_invite

 

Nie inaczej jest z tegoroczną prezentacją. Spójrzmy na jej grafikę raz jeszcze:

iphone_6s_invitation_800home

 

Po bokach można zauważyć oczywiście animację Siri, która została wdrożona w iOS 9 i watchOS 2. Może to oznaczać, że Apple ulepszy na tej konferencji swoją asystentkę albo w końcu doda polski język i inne języki, których w siri nie znajdziemy. Ale jeżeliby tak uruchomić wyobraźnię albo spróbować znaleźć głębszy sens doszukamy się czegoś ciekawszego! Patrząc trochę z innej perspektywy możemy zauważyć palec (tutaj listek z logo Apple) który chce nacisnąć na ekran (tutaj na obrazie samo jabłko) który ugina się pod naciskiem. Wniosek jest prosty. To Force Touch. Czyli na to wygląda że Apple doda do najnowszego iPhone’a czujniki odpowiedzialne za mierzenie siły nacisku znane z zegarka Apple Watch jak i z nowego, 12-calowego MacBooka oraz tegorocznego MacBooka Pro.

Miejmy nadzieję że te „przecieki” okażą się prawdą i w końcu będziemy mogli do iPhone’a powiedzieć coś po polsku i bawić się naciskiem w najnowszym iPhonie.

[margin_border]

Przypominamy też, że możecie czas tej konferencji spędzić z nami! Wystarczy udać się do MMC Brainville w Nowym Sączu 9 września, obejrzeć naszą transmisję na Periscope lub czytać naszego livebloga! Ze szczegółami możesz zapoznać się tutaj.  Mamy nadzieję, że znajdziecie swój sposób na spędzenie tego czasu z nami.

To Top