Naszymi oczami

„Dlaczego nakładka kosztuje aż 169zł?”, czyli o Smart Coverze słów kilka

Wiele razy widzę komentarze w sieci, często ozdobione słownikiem Bogusława Lindy. Postaram się krótko wyjaśnić, dlaczego to akcesorium od Apple dla naszego iPada kosztuje stosunkowo dużo.

Budowa

Smart Cover wykonany jest z poliuretanu, jednak w przypadku wersji na modele iPada 2, 3 i 4 była dostępna także dosyć droga wersja skórzana. Od wewnątrz pokrywa go miękka mikrofibra, która czyści nasz ekran i jest miła w dotyku, gdy trzymamy go w rękach. Nakładka ta łączy się z naszym iPadem tylko przez magnesy w nią wbudowane.

Zastosowanie

Smart Cover to „nakładka” na ekran naszego iPada, ale spokojnie, przykrywanie ekranu to nie jego jedyna funkcja. Kiedy go podniesiemy wybudza ekran naszego iPada i usypia go, gdy odłożymy z powrotem. Otwierając go całkowicie można zrobić z niego „rulonik”, co jest banalnie proste i oprzeć o niego iPada, przez co sprawdzi się idealnie do oglądania filmów. Kładąc nasze urządzenie na złożonym Smart Coverze otrzymamy pozycję stworzoną do pisania. Jest to bardzo wygodne i korzystam z tego bardzo często. Dodatkowo otwierając nakładkę całkowicie w przypadku modeli Air i Air 2 magnes ukryty z tyłu w obudowie „chwyci” ją i nie będzie nam spadała, co jest małą rzeczą, a cieszy. W ten sposób mamy pewniejszy chwyt urządzenia i dotykamy miłą w dotyku mikrofibrę zamiast zimnego, lub gorącego aluminium.

To Top