Informacje i nowości

Nowy patent Apple dzięki któremu MacBook wytrzyma tydzień na jednym ładowaniu

MacBook Air 13'

Każdy posiadacz MacBooka wie jak dobrze wytrzymuje w nim bateria. Przykładowo w 13′ wersji MacBooka Air bateria umożliwi nam około 10 godzin użytkowania, zdarzają się przypadki, że wytrzyma jeszcze dłużej. Wszystko oczywiście jest uwarunkowane tym co wykonujemy w danym momencie na komputerze.

A co gdyby bateria MacBooka wytrzymała tydzień?

Amerykański urząd patentowy opublikował wniosek Apple w którym firma prezentuje zaprojektowany przez siebie system ogniw paliwowych, tak aby laptop działał bez zasilania zewnętrznego kilka dni lub nawet tygodni. Podobny projekt firma posiada dla iPhone’a który z taką baterią potrafiłby wytrzymać tydzień na jednym naładowaniu. To by był świetny iPhone.

 

MacBook - ogniwo paliwowe

 

Patent na chwile obecną odnosi się do „przenośnego urządzenia komputerowego”, które będzie ładowane zasilaczem MagSafe czyli komputery MacBook Air oraz Pro. Minusem zastosowania tego typu ogniw paliwowych jest fakt, że potrzebują one po pewnym czasie uzupełnienia paliwa chociaż do końca nie wiemy jakby to miało wszystko wyglądać.

Na chwile obecną nie ma sensu zagłębiać się w specyfikacji tych ogniw. Mam tylko nadzieje, że firma Apple wkrótce większość opatentowanych rzeczy (a jest ich setki, o ile nie tysiące) zacznie stosować w swoich produktach.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2015/09/03/macbook-iphone-fuel-cell/]

To Top